top of page
Ieškoti

KOMUNIKACIJA: tarp tėvų ir pedagogų


Ikimokyklinio amžiaus vaiko ugdymas yra ypatingai svarbus ir jautrus raidos etapas, kurio metu formuojasi pagrindai visam tolimesniam vaiko gyvenimui – tiek pažintiniai, tiek emociniai, tiek socialiniai įgūdžiai.


Šiuo laikotarpiu svarbų vaidmenį atlieka ne tik tėvai, bet ir pedagogai, su kuriais vaikas praleidžia daug laiko darželio aplinkoje.


Tam, kad vaiko raida būtų kuo sklandesnė, būtina užtikrinti glaudų ir nuoseklų tėvų bei pedagogų bendradarbiavimą.


Atvira, pasitikėjimu grįsta komunikacija leidžia abiem pusėms geriau suprasti vaiko poreikius, užtikrinti emocinį saugumą bei kryptingai siekti ugdymo tikslų. Todėl komunikacija tarp šeimos ir ugdymo įstaigos tampa neatsiejama darželinuko gerovės dalimi.



“Kiekvienas vaikas – unikalus, o jo sėkmė darželyje labai priklauso nuo auklėtojų ir tėvelių draugystės, tarpusavio ryšio kūrimo.

Vaiko pažanga, emocinis saugumas ir pasitikėjimas savimi auga tuomet, kai tėvai ir pedagogai tampa komanda – vieningai siekianti geriausių sprendimų vaiko labui.


Bendradarbiavimas tarp šeimos ir pedagogo nėra tik malonus gestas – tai būtina sąlyga visapusiškam vaiko ugdymui.


Tik bendraudami, keisdamiesi pastebėjimais ir informacija, galime laiku pastebėti vaiko poreikius, padėti jam augti ir išvengti nesusipratimų.


Kai tėvai ir pedagogai kalbasi ne tik apie problemas, bet ir apie pasiekimus, ugdoma pagarba, pasitikėjimas ir bendras tikslas – vaiko gerovė.


Vaiko ugdymas – tai komandinis darbas. Skirkime laiko bendravimui, atverkime duris bendradarbiavimui ir kurkime aplinką, kurioje mūsų vaikai galėtų augti saugūs, drąsūs ir laimingi.”


-SODO padalinio, Išminčiukų grupės auklėtoja, Julijana


KODĖL TAI SVARBU?

  • Nuoseklumas ugdyme

Vaikai geriausiai jaučiasi, kai namuose ir darželyje taikomos panašios vertybės, taisyklės ir ugdymo metodai. Bendradarbiaudami su pedagogu, tėvai gali užtikrinti, kad vaiko mokymosi procesas būtų vientisas.

  • Emocinis saugumas

Vaikui svarbu jaustis saugiam tiek namuose, tiek darželyje. Kai vaikas mato, kad tėvai ir pedagogai kalbasi, bendradarbiauja, kartu sprendžia problemas, jis jaučiasi tvirčiau, labiau pasitiki tiek suaugusiaisiais, tiek aplinka.


  • Tėvų įtraukimas į ugdymą

Pedagogų skatinimas tėvams dalyvauti veiklose, teminėse šventėse ar edukaciniuose projektuose stiprina ryšį tarp šeimos ir ugdymo įstaigos, o vaikas jaučia, kad jo pasauliai (namai ir darželis) susijungia.


  • Vaiko poreikių pažinimas

Pedagogas praleidžia daug laiko su vaiku, todėl gali pastebėti jo stiprybes, sunkumus, elgesio pokyčius ar emocinius poreikius. Tėvai, dalindamiesi savo stebėjimais namuose, padeda pedagogui geriau suprasti vaiką ir atitinkamai pritaikyti ugdymo metodus.


  • Ankstyvas sunkumų atpažinimas

Reguliari komunikacija leidžia greičiau pastebėti kalbos, elgesio, socialinio vystymosi sunkumus ir imtis tinkamų veiksmų (pvz., specialistų konsultacijų, individualaus ugdymo plano).


  • Pozityvus auklėjimo pavyzdys

Kai tėvai ir pedagogai tarpusavyje bendrauja pagarbiai, atvirai, sprendžia iškilusius klausimus bendradarbiaudami, jie rodo vaikui svarbų gyvenimo pavyzdį – kaip kurti sveikus santykius, spręsti konfliktus ir bendradarbiauti.



“Komunikacija – atrodytų, šaltas žodis, tačiau turintis gilią prasmę, šiltą jausmą ir didelę svarbą.


Bendravimas tarp pedagogų ir tėvų yra itin reikšmingas siekiant užtikrinti vaiko sėkmę ir gerovę. Nuolatinis ryšys padeda kurti sklandžią vaiko ugdymosi eigą, palaiko pažangą ir stiprina emocinę aplinką.


Toks bendravimas leidžia geriau suprasti vaiko poreikius, pažangą, elgesį ir emocijas. Mano manymu, tai padeda kurti šiltą mikroklimatą tarp tėvelių ir pedagogų.

Kartais nuoširdus pokalbis gali padėti išspręsti net sudėtingiausias situacijas. Juk mūsų tikslas yra bendras – vaiko gerovė ir puiki emocinė sveikata.


Efektyvi komunikacija yra naudinga tiek pedagogams, tiek tėvams. Aš esu už atvirus pokalbius, bendrų sprendimų ieškojimą ir bendrą tikslą – siekti geriausių rezultatų vaikui.


Mūsų grupėje jaučiame sklandų bendradarbiavimą ir atvirą komunikaciją. Esu be galo laiminga turėdama grįžtamąjį ryšį. Juk kartais šiltas pokalbis ar paprasta šypsena gali labai daug.


Linkiu visiems daugiau šilto bendravimo, nuoširdžių šypsenų, bendrų sprendimų, malonių rūpesčių ir teisingo požiūrio į kiekvieną vaiką!”


-PIEVOS padalinio, Smalsučių grupės auklėtoja, Daiva

MAŽAIS ŽINGSNELIAIS SIEKIAME DIDELIŲ SVAJONIŲ!


 
 
 

Comments


SUSISIEKITE SU MUMIS

Dėkojame už Jūsų žinutę, netrukus su Jumis susisieksime

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • TikTok
Lopselis-darzelis-Mazieji-stebuklai-logo-color-RGB.jpg

Mažais žingsneliais siekiame didelių svajonių!

Pirmieji sužinokite naujienas:

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • TikTok

Nekantraujame su Jumis pasidalinti mūsų pedagogų sukaupta patirtimi, naudingais specialistų patarimais, įžvalgomis bei aktualiomis naujienomis.

Aktualiausias naujienas sužinosite pirmieji!

+370 622 68184

Konstitucijos pr. 21C, Vilnius

Kedrų g. 11, Vilnius

Konstitucijos pr. 15, Vilnius

Verkių g. 37, Vilnius

Mėnulio g. 7, Vilnius

Laisvės pr. 121, Vilnius

I. Šimulionio g. 5, Vilnius

©2025 Mažieji stebuklai

bottom of page