Teatras - tai paslaptingas pasaulis, kuriame spalvos ryškesnės, žodžiai garsesni, jausmai gilesni!
Jei vaikystėje teko lankytis teatre, dažnas pirmąjį savo matytą spektaklį prisimename visą gyvenimą. Jei ne spektaklį, tai bent atmosferą, kuri nuteikė ypatingai ar kaip kitaip įsirėžė į atmintyje. Vaikystės teatre lengva juoktis ir pravirkti, blogį atskirti nu gėrio, melą nuo teisybės, nes vaikai į pasaulį žiūri paprasčiau, sąžiningiau ir nuoširdžiau, o teatras formuoja savitą požiūrį, tikrųjų vertybių linkme.
„Vaikas, į kurio galvelę įkrito tas amžina gėrio ir grožio grūdas, negali užaugti blogu žmogumi.“
-Violeta Palčinskaitė
KODĖL TEATRAS VAIKAMS REIKALINGAS?
Teatras yra vienas iš būdų mokytis spręsti problemas, lavinti konfliktų valdymo įgūdžius, ugdyti savireguliaciją.
Teatras padeda suvokti vaiką supantį pasaulį, atsako į jam rūpimus klausimus ir iškelia naujus.
Teatras - ypatinga erdvė, kurioje būdami vaikai lavina savo kūrybiškumą, kalbėjimo įgūdžius ir išlaisvina fantaziją.
Būdami teatre vaikai geriau pažįsta save, lavina empatijos jausmą, ugdo socialinius įgūdžius.
Žiūrėdami ir dalyvaudami spektakliuose apie jų bendraamžius, jie supranta, kad yra ne vieni. Pastebime, kad ir kiti bendraamžiai kartais nesutariame su tėvais, patiriame patyčias, jaučiamės vieniši, kažko bijome ar kartais negalime suvaldyti savo pykčio.
TEATRO BŪRELIŲ NAUDA
Spektakliuose dalyvaudami kaip stebėtojai, vaikai patiria daug skirtingų emocijų, išsineša daug naudingos patirties. Vis tik, ne ką mažiau naudinga yra patiems dalyvauti tetaro užsiėmimuose.
Užsiėmimų metu vaikai mokosi ne tik iš bendraamžių, bet ir iš mokytojo.
Būreliai ugdo komandiškumą - moko bendradarbiauti.
Užsiėmimai ugdo vaiko asmenybę, moko puoselėti vertybes.
Vaidyba padeda ir psichiniam vystymuisi – tobulėja vaiko komunikaciniai gebėjimai, jis įgunda aiškiai reikšti mintis ir jausmus, sugeba geriau suprasti save ir aplinkinius.
Su mokytojo pagalba lavinami gebėjimai ir atrandami nauji talentai.
Pažintis su pojūčiais.
Užsiėmimų metu ugdomas vaikų emocinis intelektas.
Išmokstama ir pradedama naudoti skirtingas reakcijas (veido išraiškos, garsai, judesniai).
Kalbos technikos užsiėmimai tobulina vaiko kalbą ir dikciją.
Pirštukų žaidimai, dainelės, pasakos padeda susidoroti su kasdienybėje iškylančiomis situacijomis.
Judesio užsiėmimuose vaikas išmoksta valdyti savo kūną.
Teatro būrelių metu vaikas pailsi, atsipalaiduoja.
“Vaikai – tai tikrų tikriausia kūrybiškumo iliustracija. Dažnai net sunku atsistebėti jų aktoriniais sugebėjimais, pačių išrastais žodžiais ar neįtikėtina fantazija piešiniuose. Deja, pats kūrybiškiausias laikotarpis yra iki darželio. Vėliau kūrybiškumas, jei jis nėra ugdomas, pamažu ima slopti.
Kaip pasakė Albertas Einšteinas: „Vaizduotė yra svarbiau nei žinios“. Teatro būrelio metu žaidimo pagalba žadiname savo kūrybiškumą ir vaizduotę. Kaip jausti ir išlaikyti ribas žaidimo įkarštyje. Užsiėmimo metu vaikai nuolat mokosi kaip būti laisvu ir kartu leisti kitam būti šalia laisvai ir saugiai. Naudojamos dainelės, judesiai siejami su dainų žodžiais.
Bandomi pirmieji personažai - kaip jie kalba ir jaučiasi ? Juk daug lengviau įvardinti , kai kalbi, įsileidi kas netikra- juk čia ne apie mane… o gal? Žadinamas pastabumas ir atidumas detalėms, taip po truputį vis plečiant ir plečiant improvizacijos ribas.
Daug dėmesio skiriame smulkiąjai motorikai, daug lengviau pažinti aplinkinį pasaulį ir jame jaustis saugiai, kai pažįsti save. Pagrindinis tikslas , kuris yra keliamas teatro užsiėmimuose - jaustis saugiai ir drąsiai visiems drauge , tai tikrai nėra lengva užduotis! Ir labai smagu matyti kai po truputį atsiveria net ir nedrąsiausios širdys.
Juk svarbu nepamiršti: svarbiausia yra nematoma akimi, o jaučiama širdimi - kaip ir teatras, nesvarbu ar jis skirtas suaugusiems ar mažiesiems.”
-Teatro mokytoja, Giedrė
KVIEČIAME Į TEATRĄ VAIKAMS
Teatro studija “ir panašiai..” – tai pasaulis, kur įvyksta bendrystė su kitu, žvelgiama gilyn į savo vidinį pasaulį, žaidžiama, improvizuojama ir svarbiausia- bendradarbiaujame per kūrybą.
Mes tikime, kad visi esam skirtingi, bet galim surasti bendrų taškų, interesų ir jungčių.
REGISTRACIJA:
Mažųjų grupėse (4-5m) lavinami kalbos įgūdžiai, smulkioji motorika, dainuojamos ir kuriamos dainelės, daug judesio, šokių ir žaidimų.
Tuo tarpu, vyresni vaikai ir paaugliai improvizuoja, lavinama verbalinė ir neverbalinė komunikacija, kuriami etiudai, susipažįstama su teksto analize ir interpretacija.
Teatro studija - tai vieta, susikurti Pasaulį tokį, koks Jums patinka!
コメント